Darmowa dostawa od 50,00 zł

Torebka na wesele – jak wybrać?

2020-01-23
Wybór torebki na wesele nie jest łatwym zadaniem z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze – z reguły najpierw kupujemy sukienkę i buty, a na koniec martwimy się o akcesoria. Po drugie – chcemy, żeby była ona nieduża, a jednocześnie zmieściła potrzebne nam gadżety. A po trzecie – wiele torebek z kategorii wyjściowych jest mało eleganckich, tandetnych lub mało uniwersalnych. Jak zatem właściwie wybrać torebkę na wesele? W tym tekście wyjaśniamy, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego dodatku.

Torebka pod sukienkę

Torebka na wesele powinna korespondować z kreacją. Na co zwracać uwagę? Z pewnością na:
  • styl, 
  • materiał, 
  • szycie, 
  • kolorystykę, 
  • ewentualne naszycia, dodatki.

Mając jasną, lekką, zwiewną sukienkę, nie należy dopasowywać do niej dużej, czarnej torby, która zniszczy cały outfit. Warto wówczas wziąć coś bardzo delikatnego, w ciepłych barwach – kremowy, beżowy – co pokreśli motyw, a nie przytłoczy stroju. Do bardzo eleganckich ubrań warto wziąć klasyczne torebki, które będą stanowiły doskonałe dopełnienie kreacji. Warto także zwracać szczególną uwagę na motyw sukienki, do którego powinnyście dopasować pozostałe akcesoria. Jeśli sukienka jest w grochy, nie należy dobrać torebki z jakimkolwiek motywem (kratka czy drobne wzorki również nie będą korespondować ze strojem). Warto w takim wypadku wybrać gładką torebkę, która nie będzie przyciągać wzroku pozostałych gości weselnych. Inaczej wygląda sytuacja, gdy sukienka jest prosta, jednolita, klasyczna. Wówczas warto wybrać nietuzinkową, zwracającą uwagę, oryginalną torebkę, która będzie stanowić kluczowy element outfitu.

Torebka pod buty

Gdy posiadamy wybraną sukienkę, należy pamiętać, że torebka musi właściwie korespondować także z butami, które zamierzamy wziąć na wesele. Podobnie jak w relacji sukienka-torebka, buty także muszą pasować do torebki względem stylu, koloru, motywu przewodniego etc. Zakładając niejednolitą sukienkę, warto wziąć gładkie, klasyczne buty i tego typu torebkę. Jeśli torebka stanowi znaczący wyróżnik outfitu, należy zadbać również o stonowane obuwie. Niekiedy jednak to buty są głównym punktem stroju. Wtedy warto założyć mniej rzucającą się w oczy sukienkę, delikatniejszą torebkę i dodatkowo wzbogacić strój biżuterią.

Funkcjonalność torebki na wesele

Torebka na wesele, poza tym, że powinna właściwie korespondować z sukienką i butami, musi być wygodna dla jej właścicielki. Warto zatem zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia i wybrać taki, które najbardziej lubimy. Zazwyczaj kobiety decydują się na małe torebki na długim pasku lub torebki kopertówki, które trzyma się w ręku. Te drugie są nieco mniej komfortowe, jednak efekt wizualny jest bardzo korzystny. Przed kupnem torebki, należy zastanowić się, co będzie musiało się znaleźć w tej torebce. Klucze, portfel, telefon, szminka? Jeśli wolimy mieć małą butelkę wody przy sobie czy lusterko, szczotkę, z pewnością nie wybierzemy kopertówki, które są mniejsze i płaskie. Najważniejsze, by poza stylem, torebka zmieściła to, co jest dla każdej z Pań potrzebne. Wówczas spełni ona swoją funkcję najlepiej.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixelpixelpixel