Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jakie wyróżnia się rodzaje torebek?

2022-03-07
Jakie wyróżnia się rodzaje torebek?

Jeśli by chcieć wybrać jeden zdecydowanie najważniejszy dla kobiety element jej garderoby, to bez wątpienia byłaby to torebka. Służy ona bowiem do przechowywania ogromnej ilości ważnych każdego dnia przedmiotów. Jak się jednak okazuje, nie ma jednego czy też nawet dwóch rodzajów torebek, lecz na rynku znaleźć ich można co najmniej kilkanaście. Jakie wyróżnia się rodzaje torebek? Czym się one charakteryzują?

Torebki używane na co dzień

Jeśli chce się poznać modne torebki używane przez kobiety, najprościej jest je podzielić na dwie kategorie, czyli na te, które używane są na co dzień i te, które służą jedynie na specjalnych okazjach. Nie da się ukryć, że torebką, która zaliczana jest do zdecydowanie najpopularniejszego rodzaju w kategorii używanych na co dzień, jest listonoszka. Jest to model wyposażony w długi pasek, który pozwala torebkę nosić na ramieniu. Zwykle ma prostokątny kształt z nieco zaokrąglonym dołem. Ciekawą jej odmianą jest wersja Bucket bag, która posiada szerokie, najczęściej zaokrąglone dno.Nieco innym rozwiązaniem, jeśli chodzi o torebki używane na co dzień, jest model o nazwie Shopper bag. Jest to wersja zdecydowanie bardziej funkcjonalna niż poprzednie modele, ponieważ wyposażona jest w dwa uchwyty. Jeden służy do klasycznego noszenia na ramieniu, a drugi stanowi uchwyt do złapania dłońmi. Ten model posiada usztywniane dno, a także jedną dużą komorę.Bardzo ciekawym pomysłem na codzienną torebkę jest model Baguette, co z francuskiego oznacza po prostu bagietkę. Jest to torebka o charakterystycznym wydłużonym kształcie, która zazwyczaj noszona jest pod pachą. Rzecz jasna na rynku znaleźć można również i takie odmiany, które będą wyposażone w rączki, a nawet w pasek do noszenia na ramieniu.

Torebki na specjalne okazje

Oczywiście torebki nie muszą być tylko prostym elementem używanym na co dzień, lecz mogą stanowić także rewelacyjny dodatek poprawiający określoną stylizację. Funkcje te realizują torebki na specjalne okazje. Jakie to mogą być modele?Jak można się łatwo domyślić, największą klasyką w przypadku takiego rodzaju torebek jest kopertówka. Używana jest ona na różnego rodzaju wieczorne okazje, takie jak randki czy też kolacje. Charakteryzuje się ona bardzo małym rozmiarem i tym, że noszona jest w dłoni. Ma prostokątny kształt i czasem dodatkowy element w postaci złotego łańcuszka.Innym bardzo często spotykanym rodzajem torebki na specjalną okazję, jest kuferek. Jest to torebka, która przypomina swoją budową lekarski kuferek, dlatego po angielsku często nazywana jest po prostu doctor. Jest to model o bardzo charakterystycznej budowie, ponieważ rozszerza się on na dole, a także posiada zapinane otwarcie, które otwiera się na całą szerokość torebki. Co więcej, jej cechą charakterystyczną jest to, że wykonywana jest zazwyczaj ze skóry, a także noszona jest w ręku. Jest to torebka o niezwykle eleganckim charakterze, przez co polecana jest przede wszystkim na bardzo specjalne okazje. Na rynku znaleźć można jednak modele o nieco bardziej casualowym wyglądzie, co sprawia, że można je nosić również na co dzień.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel