Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jakie okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

2022-04-26
Jakie okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek w ciepłe, letnie dni. Nie tylko chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale też mogą być modnym i eleganckim dopełnieniem każdej stylizacji. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli i wzorów okularów przeciwsłonecznych, że trudno się zorientować, które z nich będą na Tobie dobrze wyglądać. Kluczem do wyboru idealnej pary okularów przeciwsłonecznych jest dobranie ich do swojego kształtu twarzy. 

Jak określić swój kształt twarzy?

Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych może być wyzwaniem, jeśli nie znasz swojego kształtu twarzy. iAby poznać swój kształt twarzy, stań przed lustrem i odgarnij włosy z twarzy. Najlepiej jeśli nie będziesz mieć na sobie makijażu. Następnie użyj linijki lub taśmy mierniczej, by określić szerokość czoła, policzków i linii żuchwy. Gdy już będziesz miała te wymiary, porównaj je, aby sprawdzić, który z nich jest największy. Jeśli Twoje kości policzkowe są najszerszą częścią twarzy, masz owalny kształt twarzy. Jeśli szerokość czoła i żuchwy są do siebie zbliżone, to Twoja twarz jest kwadratowa. Z kolei jeśli szerokość i długość Twojej twarzy mają podobne wymiary, to jest ona okrągła. Twarz w kształcie serca charakteryzuje się tym, że jest najszersza w okolicach czoła i sukcesywnie zwęża się aż do podbródka. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy?

Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, powinnaś unikać okularów przeciwsłonecznych, które będą podkreślały łagodne rysy. W tym celu doskonale sprawdzają się wszystkie kanciaste modele - prostokątne lub kwadratowe oprawki optycznie wyszczuplą i wydłużą Twoją twarz. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do owalnej twarzy?

Przy owalnej twarzy większość modeli okularów przeciwsłonecznych będzie wyglądała na Tobie dobrze. Spokojnie możesz eksperymentować z fasonami przyciągającymi wzrok. Pamiętaj jednak aby oprawki nie były szersze niż Twoja twarz, ponieważ może zaburzyć to jej proporcje. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy?

Wybierając oprawki do twarzy kwadratowej, warto skupić się na tych, które dodadzą jej delikatności i złagodzą proporcje twarzy. Idealnie sprawdzą się okulary przeciwsłoneczne owalne lub w kształcie kociego oka. Powinnaś unikać kwadratowych i prostokątnych oprawek, ponieważ dodatkowo podkreślą one ostre rysy Twojej twarzy.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do twarzy w kształcie serca?

Jeśli masz twarz w kształcie serca, wybieraj okulary przeciwsłoneczne, które są okrągłe, owalne lub w kształcie kocich oczu. Powinnaś też unikać okularów przeciwsłonecznych z bardzo cienkimi oprawkami, bo mogą one sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądała na jeszcze węższą.
Chociaż na rynku dostępnych jest wiele różnych okularów przeciwsłonecznych, nie wszystkie z nich będą pasować do każdego kształtu twarzy. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jaki fason będzie dla Ciebie najlepszy. Pamiętaj jednak, że przede wszystkim powinnaś się czuć komfortowo. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel