Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jak spakować walizkę?

2022-04-26
Jak spakować walizkę?

Planujesz wakacje i nie wiesz, jak spakować walizkę? Pakowanie walizki może być bardzo frustrującą i stresującą czynnością, szczególnie jeśli jesteś ograniczony limitem kilogramów ze względu na podróżowanie samolotem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak spakować się, aby uniknąć opłaty za nadbagaż, jednocześnie zabierając wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. 

Walizka podróżna - jaką wybrać?

Wybór walizki jest kluczową rzeczą podczas pakowania się na wakacje. Zależy przede wszystkim od tego, jakim środkiem transportu podróżujesz. Jeśli podróżujesz samolotem i wykupiłeś bagaż rejestrowany, szukaj walizki, która jest w miarę lekka, ale jednocześnie wytrzymała. Przed zakupem walizki sprawdź jakie wymagania pod względem wagi i wymiarów bagażu ma dana linia lotnicza. Warto również zwrócić uwagę na kółka w walizce. Powinny być na tyle solidne, aby wytrzymały obciążenie Twojego bagażu. Bardzo wygodną opcją są walizki z czterema kółkami.
Jeśli podróżujesz samochodem, masz większą swobodę w wyborze rodzaju walizki jak i ilości bagażu. Uniwersalnym wyborem, który wykorzystasz również podczas podróży samolotem, jest walizka dwukomorowa. Jest bardzo pojemna i ekonomiczna.

Zrób listę!

Podczas przygotowywania się do podróży wiele ważnych kwestii może najzwyczajniej wylecieć Ci z głowy. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na miejscu, najlepiej zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy. Zastanów się, co będziesz robić podczas wyjazdu i jakie elementy garderoby będą Ci do tego potrzebne. Warto też podzielić przedmioty na kategorie na przykład ubrania, kosmetyki, leki itp. Dzięki liście zaoszczędzisz dużo czasu i unikniesz niepotrzebnego stresu. 

Jak składać ubrania do walizki?

Wybór odpowiedniej garderoby na wyjazd może być nie lada wyzwaniem, przede wszystkim ze względu na ograniczoną pojemność bagażu. Problem pojawia się także podczas pakowania ubrań do walizki, ponieważ zazwyczaj chcemy uniknąć sytuacji, w której na miejscu okazuje się, że większość naszych ubrań jest strasznie pognieciona. Idealnym sposobem, aby do tego nie doszło, jest rolowanie ubrań zamiast ich składnia. Nie tylko zajmują one wtedy mniej miejsca, ale pozwala to również na zachowanie ich w dobrym stanie. 

Unikaj pakowania walizki po brzegi

Wracając z wakacji, często chcemy przywieźć ze sobą pamiątki oraz upominki dla rodziny i przyjaciół. Jeśli zapakujesz walizkę do granic możliwości może zabraknąć Ci na nie miejsca, lub konieczna będzie dopłata za nadbagaż. Warto brać to pod uwagę już podczas pakowania. Najlepiej jeśli zostawisz sobie zapasowe 2-3 kg, które będziesz mógł przeznaczyć na rzeczy zakupione na miejscu.

Nie pakuj się na ostatnią chwilę!

Jedną z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić, pakując się na wyjazd, jest czekanie do ostatniej chwili. Może to nie tylko wywołać stres, ale także doprowadzić do zapomnienia ważnych rzeczy i niepotrzebnych wyborów przy pakowaniu. Jeśli natomiast zaczniesz pakować się wcześniej, będziesz mieć dużo czasu na zrobienie listy najpotrzebniejszych rzeczy i upewnienie się, że wszystko jest starannie zapakowane.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel